Něco málo o mně

Je důležité vědět, s kým máte tu čest

Jmenuji se Pavel Horák, je mi 41 let, bydlím v Králově Dvoře u Berouna, mám manželku, tři děti a psa. Mám rád motorsport (zejména F1, teď i F2), přírodu, cestování, moře, dobré jídlo a dobré lidi. 

Celou svou kariéru jsem se zaměřoval na projektový management, obchod a marketing. V posledních letech jsem byl obchodním ředitelem v jedné velké české IT firmě, kde jsem měl na starosti zajímavé projekty, jejich uvedení na trh, expanzi do zahraničí, navazování vztahů s partnery a mnoho dalších činností důležitých pro zdárné fungování daných projektů. 

S firmou Broker Consulting a.s. jsem spolupracoval již déle a dostal jsem několik nabídek, ať "změním dres". Jenže pohodlí korporátu, služební vůz, skvělé benefity - nechtělo se mi ze zaměstnaneckého poměru do podnikání. Nicméně nastaly jisté okolnosti (o tom někdy osobně) a já jsem začal řešit co dále. Navíc po téměř 20 letech ve velkých firmách už se mi nechtělo zpět do toho kolotoče. 

A tak jsem se rozhodl z občasné spolupráce přejít na plnou spolupráci s firmou Broker Consulting...a? Jsem spokojený. Byl to velký životní restart, musel jsem si hodně věcí uvědomit, ještě více věcí se naučit (a stále se učím), ale stálo to za to. 

Tato práce mě baví - za celou předešlou kariéru jsem získal mnoho užitečných zkušeností, které zde mohu zúročit. Baví mě jednat s klienty, baví mě společně plnit jejich sny, baví mě, že se z některých klientů stali přátelé, baví mě hodně věcí. Hlavní je, že si vše mohu dělat podle sebe - Broker mi dal nástroje a také svobodu v tom, jak chci svou práci dělat. 

Klíčem jsou pro mě vztahy - veškeré vztahy, které jsem vybudoval v rámci kolegů či business partnerů byly dlouhodobé a založeny na férovém jednání. Vždy jsem vše řešil lidsky a s empatií a ono se mi to pak vracelo. A tohle jsem si přinesl i do své nové kariéry - jednám s druhými tak, jak chci, aby jednali se mnou - tedy lidsky, slušně a hlavně čestně. Ano, toto je obor, kterému mnoho individuí udělalo špatné jméno. Jsem ale přesvědčen, že práce je to užitečná a může klientům přinést mnohé benefity. Jen se musí dělat správně a musí tam být důvěra - oboustranná. 

Toliko k mé osobě. Pokud jste to vše dočetli až sem, děkuji - vážím si času, který jste mi věnovali.